Instrukcja korzystania

Strona internetowa jest ogólnodostępnym portalem internetowym, o którym mowa w art. 9 ust. 1, ust. 3 oraz ust. 4 pkt. 1-2 Ustawy o dostępie do informacji publicznej.

 

Strona główna serwisu składa się z:

Górnego banera - zawierającego godło, nazwę jednostki będącej właścicielem strony internetowej, elementu graficznego oraz loga BIP - Biuletynu Informacji Publicznych.

Poziomego menu górnego - umieszczonego pod górnym banerem, zawierającego funkcje zmiany wielkości czcionki i wyszukiwarkę.

Pionowego menu bocznego - umieszczonego w lewej części strony www. Menu boczne może składać się z sekcji posiadających podstrony oraz bezpośrednich artykułów.

Paska adresowego - znajdującego się w stopce strony zawierającego dane adresowe właściciela strony.

Nawigatora - znajdującego się pod poziomym menu górnym. Nawigator pokazuje w jakim miejscu struktury strony obecnie się znajdujemy. Kliknięcie w dowolną pozycje w nawigatorze spowoduje przeniesienie do danej części strony.

Treści strony - znajdującej się pod nawigatorem.

Stopki strony - znajdującej się pod treścią strony zawierającej odnośniki: redakcja strony, mapa strony, polityka prywatności, kontakt z administratorem.

Na samym dole strony umieszczone zostały informacje o prawach autorskich, odnośnik do strony wykonawcy strony oraz odnośnik do serwisu na którym utrzymywana jest strona internetowa.

 

Dodatkowe funkcje w polu treści artykułu

Na dole każdego artykułu znajdują się ikonki funkcji:

Drukuj - ikonka przedstawiająca drukarkę, umożliwia wydrukowanie samej treści artykułu.

Metryka artykułu - zawierająca informacje:

  • numer bieżącej wersji artykułu,
  • datę i godzinę publikacji,
  • imię, nazwisko oraz stanowisko autora,
  • imię, nazwisko oraz stanowisko osoby publikującej artykuł.

 

Wyjaśnienie pojęć

Wielkość tekstu - jest to funkcja umożliwiająca zwiększanie lub zmniejszanie czcionki treści strony.

Wyszukiwarka - jest to narzędzie służące do wyszukiwania artykułów zawierających wskazane słowo lub frazę. Wyszukiwarka obsługuje odmianę.

Redakcja - jest to podstrona na której publikowane są informację o osobach redagujących treść strony.